تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

از فیلترهای استاندارد در زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب استفاده کنید
اعضای واحد فنی و مهندسی این شرکت با مطالعه و بررسی های تخصصی در میان انواع فیلترهای وارداتی و تولید شده داخلی موجود در بازار با توجه به کیفیت و اصالت و مرغوب بودن جنس فیلترهای مورد استفاده برای خدمات به مشتریان خود معتقد است تمام فیلترهای مصرف شده در دستگاه تصفیه آب باید دارای استاندارد و تاییدیه های جهانی بهداشت NSF و WQA و FDA باشند و به هموطنان عزیزمان یادآور می شود که از مصرف فیلترهای متفرقه و غیر استاندارد جداً خودداری کنید. چرا که این فیلترهای نامرغوب و بی کیفیت می توانند با آلوده کردن آب آشامیدنی و آب مصرفی، خطرات جدی برای سلامتی خانواده های گرامی ایجاد کنند. کیفیت و دوام، اصالت و مرغوبیت فیلترهای دستگاه تصفیه آب تضمین کننده سلامتی و بهداشت آب آشامیدنی سالم برای خانواده شما می باشد و هدف این شرکت همواره این است که دغدغه آلودگی آب را از شما گرفته و بجای آن سلامتی و شادکامی را به شما و خانواده محترمتان هدیه دهد.
در واقع به هیچ عنوان شما نمی توانید حتی با بررسی های زیاد در بازار از کیفیت و مرغوبیت فیلترهای ارائه شده مطلع شوید و فیلترهای با کیفیت و اصلی را از غیر اصلی آنها تشخیص دهید و پیشنهاد ما این است که اعتماد کنید به این شرکت و تهیه و استفاده از فیلترهای اصلی را از ما بخواهید چرا که این فیلترها دوام و کیفیت خود را در حین کارکرد درون دستگاه و در طول زمان نشان می دهند و این شرکت تا حد امکان سعی کرده است برای راحتی و انجام کار با کیفیت متخصصین خود هم که شده در تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب و همچنین آرامش خاطر خانواده ها در استفاده از محصولات اصلی، همواره از فیلترها، لوازم و قطعات اصلی و مرغوب دستگاه تصفیه آب استفاده کند. توصیه ما به شما مصرف کننده گرامی این است که سعی کنید از فیلترهای تصفیه آب اصلی و مرغوب که در بسته بندی های زیبا و بهداشتی سوآب پیشرو عرضه می شوند استفاده کنید.

فیلترهای دستگاه تصفیه آب را باید به موقع تعویض کنیم
با توجه به اینکه هدف اصلی شما از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، بالا بردن کیفیت و سطح بهداشت آب مصرفی و آب آشامیدنی خود و خانواده محترمتان بوده است و تامین آب آشامیدنی بهداشتی و سالم، مهمترین انتظار شما از یک دستگاه تصفیه آب بوده است. لذا توصیه و تاکید کارشناسان این شرکت بر تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب می باشد. زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ( نیمه صنعتی و صنعتی ) می بایست در دوره های تعیین شده که در بایگانی امور مربوط به مشتریان این شرکت ثبت شده، توسط تیم کارشناسان واحد فنی و مهندسی تعویض شوند. هر یک از فیلتر های دستگاه تصفیه آب بسته به نوع آب آن منطقه باید در زمانبندی تعیین شده توسط این شرکت تعویض شوند. تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب یکی از مهمترین نکات در نگهداری از دستگاه های تصفیه آب است و نقش مهمی در عملکرد سیستم تصفیه آب دارد. عمر هر کدام از کارتریج های دستگاه تصفیه آب، متفاوت می باشد و ممکن است در هر منطقه، با توجه به کیفیت آب آن ناحیه مدت استفاده از فیلترهای تصفیه آب کمتر و یا بیشتر باشد.
آیا می دانید که در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، دستگاه قادر به تولید آب آشامیدنی بهداشتی و سالم نخواهد بود؟ عدم تعویض به موقع کارتریج های پیش تصفیه آب علاوه بر اینکه بر کیفیت آب آشامیدنی و آب مصرفی شما تاثیر منفی می گذارد و سلامتی شما و خانواده تان را به خطر می اندازد، می تواند به فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب یعنی فیلتر ممبران یا همان غشاء اسمز معکوس RO که در مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب قرار دارد آسیب جدی وارد کرده و عمر مفید فیلتر غشای ممبران را کمتر کند.
اگر بعد از طول مدت استفاده تعیین شده هر کدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب، فیلترهای فاسد را با فیلترهای جدید تعویض نکنیم، در سیستم تصفیه آب اختلال بوجود می آید و به دلیل گرفتگی و کیپ شدگی، این فیلترها دیگر قادر به جذب یا حذف املاح مضر و آلاینده های موجود در آب مصرفی نیستند و در نتیجه کیفیت آب خروجی دستگاه تصفیه آب بسیار نا مطبوع خواهد شد و می تواند به سلامتی شما آسیب برساند علاوه بر آن ممکن است باعث صدمه جدی به به فیلترهای دیگر دستگاه تصفیه آب و حتی قطعات و لوازم دستگاه شود و هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند. ، علاوه بر این ممکن است باعث خسارت به لوازم و اتصالات و دیگر فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب شود و در نتیجه هزینه های بیشتری جهت اصلاح مجدد دستگاه تصفیه آب را برای شما به دنبال دارد.
در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب، کلر از آب حذف نمی شود و در نتیجه همین کلر موجود در آب آشامیدنی یا مصرفی به راحتی از سه فیلتر اولیه یعنی همان فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب عبور کرده و وارد فیلتر ممبران یعنی قلب دستگاه می شود و این در حالی است که کلر می تواند فیلتر ممبران Ro را سوراخ کرده و به آن صدمه جدی بزند و با توجه به هزینه بالای خرید فیلتر ممبران، مقرون به صرفه نیست که ما بخواهیم تعویض به موقع فیلترهای تصفیه آب را به تعویق بیندازیم.
پس برای اینکه کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی همیشه سالم، مطبوع و گوارا باشد باید فیلتر های دستگاه تصفیه آب به موقع تعویض شوند و در نتیجه تعویض به موقع فیلترهای تصفیه آب از صدمه و خسارات احتمالی به فیلترهای مراحل بعدی دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری خواهد نمود. هر کدام از فیلتر های دستگاه تصفیه آب وظیفه ای دارند. بنابراین زمان تعویض هر یک از این فیلترها باهم متفاوت بوده که در ادامه به زمان تعویض هریک از فیلتر های دستگاه آب تصفیه کن خواهیم پرداخت.

برنامه زمان بندی تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب درشرایط کارکرد اصولی وبهره برداری صحیح دستگاه

مراحل تصفیه آبنوع فیلترنوع عملکردمدت استفاده در شرایط عمومی
فیلتر مرحله اولفیلتر پلی پروپیلن فشردهحذف ذرات معلق در آب تا 5 میکرون و رفع کدورت آبدو تا سه ماه
فیلتر مرحله دومفیلترکربن پودریحذف کلر و بوی نامطبوع، حذف ترکیبات آلی و مواد شیمیاییشش ماه
فیلتر مرحله سومفیلتر کربن بلاکحذف رنگ، بو و طعم ترکیبات آلی و مواد شیمیایی و کلر در آبشش ماه
فیلتر مرحله چهارمغشاء نیمه تراوا با عملکرد اسمزمعکوس (ممبران)حذف املاح مضر، سختی، نیترات، نیتریت، فلزات سنگین، میکروب و شوری آبهجده ماه تا دو سال
فیلتر مرحله پنجمفیلتر کربن خطی (کوکونات پست کربن)بهبود طعم، بو و مزه آبیک سال
فیلتر مرحله ششمفیلتر بیو سرامیک موادمعدنی مفید (مینرال)بهبود طعم و مزه و تنظیم PH آبیک سال
فیلتر مرحله هفتمفیلتر ORP (قلیایی)تنظیم PH و تامین طعم مناسب آب با خاصیت درمانیهجده ماه تا دو سال
فیلتر مرحله هشتمفیلتر UVاستریلیزه کردن آب و از بین بردن ویروس ها، باکتری ها و میکروارگانیسم ها با تابش فرابنفشمقدار زمان استفاده شده لامپ فرابنفش

ارائه خدمات سرویس ( تعمیرات و عیب یابی دستگاه تصفیه آب ) و تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی
این شرکت با هدف اهدا سلامتی و شادکامی و در جهت رفاه مشتریان عزیز و مصرف کننده دستگاه تصفیه آب اعلام آمادگی می کند که در صورت درخواست ارائه خدمات سرویس دستگاه تصفیه آب ائم از تعمیرات دستگاه تصفیه آب و یا عیب یابی قطعات و لوازم دستگاه تصفیه آب و همچنین تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی ( نیمه صنعتی و صنعتی )، تکنسین های متخصص این شرکت آماده هستند که در صورت نیاز و هماهنگی با شما و یا خانواده محترمتان به محل اعزام و امور محوله را انجام دهند. کافیست با دفتر مرکزی این شرکت تماس بگیرید تا نسبت به خدمات مورد نظر شما اقدامات لازم انجام شود.
پس از انجام خدمات مورد نظر و یا خرید دستگاه تصفیه آب، از طرف شرکت شما مشتری عزیز رها نخواهید شد و این شرکت با توجه به اطلاعات شما، یک کارتکس مشتری مختص شما و به نام شما صادر خواهد کرد و از آن به بعد شما در دایره خدمات پس از فروش شرکت قرار خواهید گرفت و در زمان های مشخص برای یادآوری تعویض و یا سرویس دستگاه با شما تماس گرفته خواهد شد. اطلاعات بیشتر در بخش خدمات پس از فروش می باشد.
شاید این سئوالات برای شما پیش بیاید:
آیا خودمان می توانیم تعویض فیلتر تصفیه آب را انجام دهیم؟
چگونه فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم؟
از چه طریقی می توانم آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب را فرا بگیرم؟
زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی چطور محاسبه می شود؟
هر کدام از پرسنل واحد فنی این شرکت موظف هستند که در زمان انجام امور محوله حین نصب و راه اندازی دستگاه و یا تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب با رعایت اصول نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب، آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب را به شما و خانواده محترمتان ارائه دهند و همچنین طریقه نصب فیلتر تصفیه آب و ترتیب قرار گرفتن فیلتر تصفیه آب را بصورت اصولی جهت نگهداری و استفاده صحیح دستگاه و افزایش اطلاعات شما از عملکرد دستگاه تصفیه آب با هدف افزایش طول عمر قطعات لوازم و فیلترهای دستگاه تصفیه آب توضیح می دهند.

برخی از نکات و شرایط نگهداری از دستگاه تصفیه آب که توضیح داده می شود به شرح زیر است:
– دستگاه تصفیه آب همیشه در برق باشد. – در سفرهای بیش از دو هفته شیر ورودی دستگاه تصفیه آب بسته شود و آب موجود در داخل منبع آب (تانک) تخلیه گردد و فیلترهای مرحله 1 و 2 و 3 را نیز از محل خود خارج کرده و در معرض هوا نگهداری شوند.
– از تجمع لوازم اضافی بر روی دستگاه خودداری کنید.
– در صورت کارکرد بدون وقفه دستگاه تصفیه آب، با شرکت تماس بگیرید.
– از ضربه زدن به منبع آب دستگاه تصفیه آب خودداری نمائید.
– برای حمل منبع آب از قسمت شیر خروجی استفاده نکنید.
– از تغییر دادن وضعیت فیلترهای دستگاه جدا خودداری نمائید.
– در صورت هرگونه جابجایی دستگاه تصفیه آب با شرکت تماس بگیرید.
– در صورت نیاز و مشاوره با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.
با توجه به این توضیحات و رعایت اصول اولیه چگونگی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب، شما می توانید با کمی حوصله و دقت تعویض فیلتر را انجام دهید اما این نکته را به خاطر داشته باشید که تعویض فیلتر دستگاه های تصفیه آب با رعایت مدت زمانبندی تعیین شده با توجه به آلایندگی های آب آن منطقه باید صورت بگیرد و همچنین در هر مرحله آزمایش میزان املاح موجود، هم در آب خام و هم در آب تصفیه شده خروجی دستگاه باید انجام بگیرد که مراحل تعویض دستگاه تصفیه آب بصورت مداوم و اصولی انجام بپذیرد.
بهتر است تعویض فیلترها در هر مرحله توسط پرسنل واحد فنی این شرکت انجام شود به دلیل اینکه در هر مرحله از تعویض، کلیه قطعات و لوازم و تجهیزات دستگاه تصفیه آب بررسی می شوند و اگر قطعه ای از دستگاه معیوب باشد تعویض می شود.
اگر دستگاه تصفیه آب را از این شرکت تهیه کرده اید به هیچ عنوان تعویض فیلترها را خودتان انجام ندهید چرا که دستگاه شما از شرایط گارانتی خارج خواهد شد و عواقب آن بر عهده شما می باشد و شرکت هیچ ضمانتی بر کارکرد صحیح دستگاه تصفیه آب شما نخواهد داشت.
پس از انجام تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب و یا نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه کننده آب بررسی و آزمایش کیفیت آب خام و آب تصفیه شده خروجی از دستگاه تصفیه آب توسط پرسنل واحد فنی این شرکت انجام می شود و نتایج این بررسی و آزمایشات به واحد فنی و مهندسی شرکت ارائه می گردد و متخصصین این واحد بسته به نوع املاح آب منطقه مورد نظر زمانبندی تعویض هر کدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب را در کارتکس مشتری ثبت و به اطلاع ایشان می رسانند و برای انجام امور سرویس دهی مناسب شامل بازدید دستگاه، آزمایش مجدد آب خام و تصفیه شده و تعویض به موقع فیلترها در دوره های بعدی بصورت منظم و با هماهنگی با مشتریان عزیز توسط واحد خدمات پس از فروش شرکت اقدامات لازم انجام خواهد شد. اطلاعات بیشتر در بخش خدمات پس از فروش می باشد.

  • فیلترکربن
  • ترتیب فیلترهای آکاجوی 5 فیلتر
  • چگونه فیلترهایی تصویه کن تانک پک را عوض کنیم