البرز، کرج
0912-3449620

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

اعضای واحد فنی و مهندسی این شرکت با مطالعه و بررسی های تخصصی در میان انواع فیلترهای وارداتی و تولید شده داخلی موجود در بازار با توجه به کیفیت و اصالت و مرغوب بودن جنس فیلترهای مورد استفاده برای خدمات به مشتریان خود معتقد است تمام فیلترهای مصرف شده در دستگاه تصفیه آب باید دارای استاندارد و تاییدیه های جهانی بهداشت NSF و WQA و FDA باشند و به هموطنان عزیزمان یادآور می شود که از مصرف فیلترهای متفرقه و غیر استاندارد جداً خودداری کنید. چرا که این فیلترهای نامرغوب و بی کیفیت می توانند با آلوده کردن آب آشامیدنی و آب مصرفی، خطرات جدی برای سلامتی خانواده های گرامی ایجاد کنند. کیفیت و دوام، اصالت و مرغوبیت فیلترهای دستگاه تصفیه آب تضمین کننده سلامتی و بهداشت آب آشامیدنی سالم برای خانواده شما می باشد و هدف این شرکت همواره این است که دغدغه آلودگی آب را از شما گرفته و بجای آن سلامتی و شادکامی را به شما و خانواده محترمتان هدیه دهد.

در واقع به هیچ عنوان شما نمی توانید حتی با بررسی های زیاد در بازار از کیفیت و مرغوبیت فیلترهای ارائه شده مطلع شوید و فیلترهای با کیفیت و اصلی را از غیر اصلی آنها تشخیص دهید و پیشنهاد ما این است که اعتماد کنید به این شرکت و تهیه و استفاده از فیلترهای اصلی را از ما بخواهید چرا که این فیلترها دوام و کیفیت خود را در حین کارکرد درون دستگاه و در طول زمان نشان می دهند و این شرکت تا حد امکان سعی کرده است برای راحتی و انجام کار با کیفیت متخصصین خود هم که شده در تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب و همچنین آرامش خاطر خانواده ها در استفاده از محصولات اصلی، همواره از فیلترها، لوازم و قطعات اصلی و مرغوب دستگاه تصفیه آب استفاده کند. توصیه ما به شما مصرف کننده گرامی این است که سعی کنید از فیلترهای تصفیه آب اصلی و مرغوب که در بسته بندی های زیبا و بهداشتی سوآب پیشرو عرضه می شوند استفاده کنید.

با توجه به اینکه هدف اصلی شما از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، بالا بردن کیفیت و سطح بهداشت آب مصرفی و آب آشامیدنی خود و خانواده محترمتان بوده است و تامین آب آشامیدنی بهداشتی و سالم، مهمترین انتظار شما از یک دستگاه تصفیه آب بوده است. لذا توصیه و تاکید کارشناسان این شرکت بر تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب می باشد. زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ( نیمه صنعتی و صنعتی ) می بایست در دوره های تعیین شده که در بایگانی امور مربوط به مشتریان این شرکت ثبت شده، توسط تیم کارشناسان واحد فنی و مهندسی تعویض شوند. هر یک از فیلتر های دستگاه تصفیه آب بسته به نوع آب آن منطقه باید در زمانبندی تعیین شده توسط این شرکت تعویض شوند. تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب یکی از مهمترین نکات در نگهداری از دستگاه های تصفیه آب است و نقش مهمی در عملکرد سیستم تصفیه آب دارد. عمر هر کدام از کارتریج های دستگاه تصفیه آب، متفاوت می باشد و ممکن است در هر منطقه، با توجه به کیفیت آب آن ناحیه مدت استفاده از فیلترهای تصفیه آب کمتر و یا بیشتر باشد.
آیا می دانید که در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، دستگاه قادر به تولید آب آشامیدنی بهداشتی و سالم نخواهد بود؟ عدم تعویض به موقع کارتریج های پیش تصفیه آب علاوه بر اینکه بر کیفیت آب آشامیدنی و آب مصرفی شما تاثیر منفی می گذارد و سلامتی شما و خانواده تان را به خطر می اندازد، می تواند به فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب یعنی فیلتر ممبران یا همان غشاء اسمز معکوس RO که در مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب قرار دارد آسیب جدی وارد کرده و عمر مفید فیلتر غشای ممبران را کمتر کند.
اگر بعد از طول مدت استفاده تعیین شده هر کدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب، فیلترهای فاسد را با فیلترهای جدید تعویض نکنیم، در سیستم تصفیه آب اختلال بوجود می آید و به دلیل گرفتگی و کیپ شدگی، این فیلترها دیگر قادر به جذب یا حذف املاح مضر و آلاینده های موجود در آب مصرفی نیستند و در نتیجه کیفیت آب خروجی دستگاه تصفیه آب بسیار نا مطبوع خواهد شد و می تواند به سلامتی شما آسیب برساند علاوه بر آن ممکن است باعث صدمه جدی به به فیلترهای دیگر دستگاه تصفیه آب و حتی قطعات و لوازم دستگاه شود و هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند. ، علاوه بر این ممکن است باعث خسارت به لوازم و اتصالات و دیگر فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب شود و در نتیجه هزینه های بیشتری جهت اصلاح مجدد دستگاه تصفیه آب را برای شما به دنبال دارد.
در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب، کلر از آب حذف نمی شود و در نتیجه همین کلر موجود در آب آشامیدنی یا مصرفی به راحتی از سه فیلتر اولیه یعنی همان فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب عبور کرده و وارد فیلتر ممبران یعنی قلب دستگاه می شود و این در حالی است که کلر می تواند فیلتر ممبران Ro را سوراخ کرده و به آن صدمه جدی بزند و با توجه به هزینه بالای خرید فیلتر ممبران، مقرون به صرفه نیست که ما بخواهیم تعویض به موقع فیلترهای تصفیه آب را به تعویق بیندازیم.
پس برای اینکه کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی همیشه سالم، مطبوع و گوارا باشد باید فیلتر های دستگاه تصفیه آب به موقع تعویض شوند و در نتیجه تعویض به موقع فیلترهای تصفیه آب از صدمه و خسارات احتمالی به فیلترهای مراحل بعدی دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری خواهد نمود. هر کدام از فیلتر های دستگاه تصفیه آب وظیفه ای دارند. بنابراین زمان تعویض هر یک از این فیلترها باهم متفاوت بوده که در ادامه به زمان تعویض هریک از فیلتر های دستگاه آب تصفیه کن خواهیم پرداخت.

زمان بندی تعویض فیلترها به چه صورت است؟
در اینجا زمان بندی هر کدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب را توضیح خواهیم داد و یادآور می شویم که زمان های ذکر شده در پایین ممکن است با توجه به کیفیت آب ورودی، دما و فشار آب و میزان ناخالصی ها و املاح موجود در آب محل متفاوت باشد که به کمک مشاوره با کارشناسان این شرکت می توانید از زمانبندی دقیق تعویض فیلترها مطلع شوید.
حالا نحوه تعویض فیلتر عمومی ترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی، یعنی دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای خانگی را شرح می دهیم. این دستگاه تصفیه آب دارای 6 فیلتر می باشد که زمان تعویض آنها به شرح زیر می باشد:
فیلترهای پیش تصفیه شامل : فیلتر الیافی 5 میکرون، فیلتر کربن و فیلتر کربن بلاک
فیلتر تصفیه آب مرحله اول ( فیلتر الیافی 5 میکرون پلی پروپیلن )
این فیلتر تصفیه آب به رنگ سفید بوده و هنگامی که با آلاینده ها را از آب حذف می کند به رنگ زرد در می آید،که نشان دهنده زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پلی پروپیلن (Poly Propylene : PP ) می باشد.
با توجه به اینکه ذرات معلق موجود در آب شهری توسط این فیلتر از آب گرفته می شود، این ذرات در اطراف فیلترهای الیافی تجمع می کنند و علاوه بر اینکه باعث کاهش فشار و حجم آب ورودی می شوند، تبدیل به محل مناسبی برای رشد میکرو ارگانیزم های بیماری زا می گردند و در واقع خود این فیلترها منبع ایجاد آلودگی های ثانویه خواهند شد. بنابراین فیلترهای الیافی می بایست به طور مرتب تعویض شوند و معمولا بهترین زمان تعویض این فیلترها بین 2 تا 3 ماه پس از نصب دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد و این زمان در واقع حداکثر عمر مفید این فیلترهاست. البته زمان تعویض به میزان آلایندگی آب ورودی در هر منطقه بستگی دارد و باعث تغییر در زمان بندی تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی می شود بنابراین زمان دقیق تعویض فیلتر ها با توجه به آب ورودی دستگاه متفاوت خواهد بود و ممکن است در بعضی مناطق با آلودگی بالای آب و آلاینده های معلق موجود در آب و کیفیت پایین آب آشامیدنی، زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب یک ماه باشد که در این مورد کارشناسان بخش فنی و مهندسی زمان بندی هر فیلتر را از طریق خدمات پس از فروش این شرکت به اطلاع شما خواهند رساند.
– تغییر رنگ بیش از حد فیلتر مرحله اول که به نشانه فرا رسیدن تعویض فیلتر مرحله اول می باشد.
– افت فشار جریان آب خروجی که به علامت فرا رسیدن زمان تعویض فیلترهای مراحل ۲ و ۳ میباشد.

فیلتر اصلی تصفیه آب: فیلتر یا غشا نیمه تراوا ممبران
فیلترفیلترهای نهایی و افزودنی مواد و املاح معدنی: مرحله پنجم ، کربن نهایی هر یکسال یکبار
3 – در صورت تعویض به موقع کارتریج های فوق، فیلتر اصلی دستگاه یعنی ممبران اسمز معکوس (RO) می تواند دو تا سه سال عمر کند.
درصورت تعویض فیلترها بدلایلی درعرض6 ماه حداکثر 3 ماه یاکمتر، ازدستگاه تصفیه آب استفاده شده باشد تعویض مرحله، توصیه می شود به طور متوسط هر 6 ماه یکبار فیلترها را تعویض کنید چرا که در اثر تجمع آلودگی های جدا شده از آب در اطراف فیلترها با گذشت زمان احتمال آلوده شدن آب وجود دارد. فیلتر ها از آنجا که آشغالها و آلودگی ها را از آب جدا کرده و در خود نگه می دارند،استفاده طولانی مدت از آنها توصیه نمی شود.
زمان تعویض فیلترها: همانطور که گفته شد زمان تعویض فیلتر ها با توجه به میزان رسوبات و املاح آب هر منطقه متفاوت است ولی با توجه به بالا رفتن tds آب در اکثر مناطق کشور بخصوص در فصول گرم سال، تعویض فلیتر مرحله اول هر ۳ ماه و زمان تعویض فیلترهای مرحله ۲ و ۳ هر ۶ ماه یک بار اکیدا توصیه می گردد.
– فیلتر مرحله ۴ (ممبران) دستگاه دارای عمر مفید بالای ۲ یا ۳ سال بوده، فیلتر مرحله ۵ (کربن فعال خطی یا پست کربن) دارای ۲ سال عمر مفید می‌باشد، فیلتر مرحله ۶ (معدنی ساز یا مینرال) دارای ۲ سال عمر مفید می‌باشد